Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 Obrazek

Je to už více než čtvrt století, co se víla Amálka narodila z mlhy, podívala se do studánky, uviděla, že je pěkná a hned jí bylo veselo.

Tak začíná oblíbený kreslený seriál, který měl premiéru už v roce 1975 a je stále plný kouzel a osobitých postaviček. Ať už je to beránek Kudrna, loupežník Vešmyška, mužík Trneček, Kordulka, Široká bába a další, jak je uměl ztvárnit spisovatel Václav Čtvrtek. Ten obdařil Večerníček několika seriály, které nepřestávají i po letech bavit nejen děti, ale i dospělé diváky. Mezi nimi je i hodná a laskavá víla Amálka, která na konci seriálu sice odchází spát až do jara, ale ve Večerníčku se k nám čas od času vrací, i když je náhodou zima.

Třináctidílný kreslený seriál režíroval zkušený Václav Bedřich, který má na svém filmovém kontě nejen Makovou panenku, ale i Boba a Bobka, králíky z klobouku, Maxipsa Fíka a mnoho dalších filmů pro děti i dospělé. Vílu Amálku si i nakreslil. Hudbu k seriálu složil Jiří Kolafa a komentář čte velmi sympaticky Jiří Hrzán. Pro tehdy Československou televizi Říkání o víle Amálce vyrobil Krátký film, Studio bratří v triku.

Režie: Václav Bedřich
Výtvarník: Václav Bedřich, Bohumil Šiška
Namluvil: Jiří Hrzán
Scénář: Václav Čtvrtek
Vedoucí výroby: Zdena Deitchová
Střih: Jiřina Pěčová
Hudba: Jiří Kolafa
Mistr zvuku: Benjamin Astrug

 zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/program/vecernicek/galerie_rikaniovileamalce.html

odkazy:  http://www.youtube.com/watch?v=JZAeb7hGac8

               http://www.youtube.com/watch?v=Sx1tgTBQDMg

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

milujuvíly

(lovsevíl , 6. 6. 2011 11:07)

Kdyžn si představím víly tak mam takovy hezky pocit je to tak příjemný a krásný pocit. Nekdy se mi chce na záchod jkdyž si predstavim víly ♥